Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Јануари 2019
ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Keywords


[ТУТ]: Како да се регистрирам на форум ?

Go down

[ТУТ]: Како да се регистрирам на форум ?

Пишување by 0ne ShoT on Пет 05 Јун 2015, 09:42

1. Кога ке го вклучите форумот, треба да идете на 'Register'.
2. Пополнете го барањето, ставете валидна е-маил затоа што ви стига активација на акаунтот.
3. Потоа вклучете се на е-маил адресата и кликнете на линкот за да ви се активира акаунтот.
4. Одкако ке го активирате акаунтот, логирајте се на форумот.


- https://i.imgur.com/98Qa0pg.png -

- https://i.imgur.com/VtSEZxQ.png -

- https://i.imgur.com/5ljXIVe.png -

0ne ShoT
Admin

Број на мислења : 3
Join date : 2015-06-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот